• רונה קוטין

איך מבצעים מעקב תנועות עובר ומהי חשיבותו ?

עודכן: 19 בספט׳ 2018


תנועות עובר
תנועות עובר

רוב הנשים יתחילו להרגיש תנועות עובר בין שבוע 16-22.

בתחילה התנועות יהיו מאוד עדינות וכמעט בלתי מורגשות, מעין בועות בבטן, ולאט לאט התנועות יהפכו להיות ברורות ומשמעותיות יותר.

משבוע 27-28 נהוג להמליץ לאישה לעקוב אחר תנועות העובר. כל עובר מתנהג אחרת, פעיל ברמה שונה ובשעות שונות וכל אמא לומדת להכיר עם הזמן את דפוסי התזוזות של עוברה. תנועות העובר הן מסר חשוב ממנו ויכולות לרמז לנו על מצבו ברחם ולכן מומלץ לכל אישה להכיר ולהיות מודעת לדפוס התזוזות של העובר לאורך היממה. ישנם עוברים אשר פעילים יותר בשעות היום או בשעות הלילה, יש עוברים שמגיבים לגרויים חיצוניים מסויימים. כל עובר שונה.


בשעה שאנחנו פעילות, עסוקות או עובדות, אנחנו פחות עירניות לתזוזות העובר. על כן, נהוג לבקש מהיולדת לבחור שלושה זמנים שונים במהלך היום - בוקר, צהריים וערב, בהם היא תקדיש תשומת לב לתזוזות העובר. עדיף לבצע את המעקב לאחר שאכלת ושתית משהו. כדאי לשבת במקום שקט או אם אפשרי ניתן לשכב על צד שמאל, לשים את ידייך על הבטן, ולספור במשך חצי שעה מינימום שלוש תנועות.

אם אינך מרגישה מספיק תנועות, נסי לאכול או לשתות משהו מתוק שיעורר את העובר, נסי לנשום נשימות עמוקות, שכבי על צד שמאל, הרפי את גופך, שימי את ידייך על הבטן ונסי שוב להרגיש תזוזות. אם עדיין אינך מרגישה תזוזות, כדאי לפנות לבדיקת מוניטור. הרבה פעמים התינוק אינו זז כי הוא פשוט ישן. במיוחד בסוף ההריון יש לעוברים מחזורי שינה ברורים. לעיתים גם תנועות חזקות, מהירות ויוצאות דופן עלולות להעיד על מצוקה עוברית.


לסיכום, אם את מרגישה שמשהו אינו כשורה, אם משהו בדפוסי התזוזה של העובר מדאיג אותך, אם התזוזות שלו חלשות או מועטות מהרגיל, או אם הוא זז בצורה יוצאת דופן את יכולה בהחלט לפנות לבדיקה ולבקש לבדוק מה שלום תינוקך.

אינטואיציה אימהית היא דבר חשוב לכל אורך שנות גידול הילדים !!


אם את מעוניינת בליווי אישי הכולל קורס הכנה ללידה ולהנקה או ליווי בלידה עצמה, את מוזמנת ליצור עימי קשר.


רונה

 

יש לכן בת משפחה או חברה שצריכה ללדת או שילדה לאחרונה ?

שתפו את הפוסט גם איתה כדי שתוכל להתכונן טוב יותר לקראת הלידה שלה ולימים שאחרי (ניתן לשתף באמצעות הקישורים בתחתית הפוסט)


וכמובן, אתן מוזמנות להרשם בתיבה בתחתית הבלוג על מנת לקבל עדכונים על פוסטים חדשים.

אני מבטיחה שלא אעביר את המייל שלך לשום גורם חיצוני. השימוש היחידי שאעשה במייל יהיה למשלוח פוסטים מהבלוג שלי.


846 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול