• רונה קוטין

לידה - תכנון מול מציאות

עודכן: 25 באוק׳ 2018


אני זוכרת שבלידת בתי הבכורה לפני 12 שנים נכנסתי לחדר הלידה בבכי -ערב קודם הגעתי לבית החולים עם ירידת מים, ולאחר שבמשך שעות רבות לא התפתחו צירים נכנסתי לזרוז לידה. חששתי מהתהליך, הייתי עייפה ותשושה, לא ידעתי כמה זמן תימשך הלידה, הייתי מפוחדת וחשתי חסרת אונים.

תוכנית הלידה שלי היתה רחוקה שנות אור מהמציאות שאליה נקלעתי, ולכן התגובה שלי היתה אמוציונלית מאד. לא הכנתי את עצמי מספיק טוב לתרחישים אחרים שעשויים לקרות.

בסופו של דבר הלידה הסתיימה בטוב. אמנם היא היתה ארוכה (כמו הרבה לידות ראשונות), אך לאורך כל הדרך התינוקת הרגישה טוב ואני הצלחתי לאסוף את עצמי ולהתמודד.


מאז עברו הרבה שנים, ילדתי שתי בנות נוספות והבנתי את החשיבות הרבה של גמישות מחשבתית והכנה טובה ומקיפה ללידה, על כל האפשרויות שיכולות להתפתח.

זה גם המסר שאני מעבירה ליולדות שאני מכינה ללידה ומלווה כדולה, ובדיוק על זה כתבתי מאמר שפורסם אתמול ב-Ynet במדור הורים.

קישור למאמר: לידה - תכנון מול מציאות


מוזמנות לקרוא ולהעזר בחומר החשוב המופיע בו, וכמו כן לשתף עם חברות ובקבוצות רלוונטיות נוספות.


לקבלת פרטים לגבי קורסי הכנה ללידה ולהנקה וליווי לידה (דולה), מוזמנות ליצור עימי קשר,


מאחלת לכולכן לידה טובה ומעצימה☺️.

רונה.


 

יש לכן בת משפחה או חברה בהריון ? שתפו את הפוסט גם איתה כדי שתוכל להתכונן טוב יותר לקראת הלידה (ניתן לשתף באמצעות הקישורים בתחתית הפוסט)

וכמובן, אתן מוזמנות להרשם בתיבה בתחתית הבלוג על מנת לקבל עדכונים על פוסטים חדשים.אני מבטיחה שלא אעביר את המייל שלך לשום גורם חיצוני. השימוש היחידי שאעשה במייל יהיה למשלוח פוסטים מהבלוג שלי.

78 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול