• רונה קוטין

עבודה ושיתוף פעולה עם הצוות בחדר הלידה

ההריון חולף עובר לו. ודאי ניצלתם את החודשים הארוכים להערך לבוא התינוק והתכוננתם ללידה - אם על ידי הכנה רגשית, על ידי קורס הכנה ללידה, ואם על ידי עריכת סיור מקדים בחדרי הלידה ובמחלקת היולדות בבית החולים בו ברצונכם ללדת.


שיתוף פעולה עם הצוות - חדר לידה
שיתוף פעולה עם הצוות - חדר לידה

בכל בית חולים קיימים תנאים פיזיים שונים ונהלים שונים. על כן, אני ממליצה בחום לסייר בשני בתי חולים לפחות - אחד הקרוב ביותר לביתכם (למקרה שתצטרכו להגיע לביה"ח במהירות) ואחד נוסף כרצונכם.

חשוב שכשתגיעו ללידה, המקום יהיה לכם מוכר - תכירו את המבנה, את הדרך למיון היולדות וחדרי הלידה ואפילו את מיקום החניה לרכב. כשמגיעים למקום מוכר רמת ההתרגשות והחשש נמוכה יותר, בעיקר כשאתם כבר מגיעים נרגשים מעצם תחילת הלידה ☺️.

כעת, סוף סוף הגיעה הלידה לה ציפיתם. בזמן המתאים תגיעו אל ביה״ח ולאחר תהליך קבלה במיון היולדות תוכנסו אחר כבוד אל חדר הלידה בו תשהו בשעות הבאות. תפגשו וודאי בשלב הראשון את המיילדת שתלווה אתכם ואולי גם את הרופא/ה האחראי/ת. את ובן-זוגך עומדים לעבור ביחד את אחת החוויות המשמעותיות והמרגשות בחייכם, ולכן חשוב וכדאי ליצור אווירה נעימה עם הצוות בחדר הלידה. שיתוף פעולה וכבוד הדדי, תוך הכרת המיילדת, הצגת עצמכם בפניה והצגת תכנית הלידה (הקצרה) שהכנתם היא צעד ראשון בדרך לבניית אמון, ויצירת אוירה נעימה הכל כך חשובה ללידה.

הצוות בחדרי הלידה עובד מסביב לשעון, במסירות רבה, לעיתים בתנאי לחץ עקב ריבוי לידות ומחסור בכ״א (על כך יצאו המיילדות במחאה לאחרונה), והוא נמצא שם בשביל להביא אתכם ללידה טובה שבסופה אמא בריאה חובקת תינוק בריא☺️.

עם זאת, ובגלל העומס בחדרי הלידה ושיקולים נוספים, בכל מחלקת יולדות קיימים אילוצים של המערכת שלא תמיד תואמים את צרכיכם. חשוב שבמקומות הנכונים תפגינו ידע ואסרטיביות, תדעו לשאול את השאלות הנכונות לגבי כל פרוצדורה שמוצעת לכם, תשקלו את העניין בכובד ראש ותקבלו את ההחלטה הנכונה ביותר עבורכם. חשוב שתדעו שכל עוד לא מדובר במקרה חירום בו חיי האמא או העובר נמצאים בסכנה, זכות הבחירה וזכות ההחלטה היא בידיכם. אתם לא חייבים להסכים מיד לכל דבר שיוצע לכם (כמו: פקיעת מי שפיר, שימוש בפיטוצין לזירוז...).

על מנת שתבינו מה מציעים לכם ועל מנת שתוכלו לקבל את ההחלטה הנכונה ביותר עבורכם, חשוב לבצע הכנה מוקדמת ואיכותית ללידה, תוך הכרת מושגים רפואיים הנפוצים בשימוש בחדר לידה והכרת סוגי התערבויות שונות העשויות להיות מוצעות לכם. הדבר יתרום להרגשת הבטחון שלכם וליכולת השליטה שלכם בתהליך הלידה בצורה המיטבית.

עוד דבר שעליי לציין הוא שלעיתים קורה שלא קיימת כימיה טובה בין היולדת לבין המיילדת. במקרה כזה ניתן לבקש להחליף מיילדת.


אם את מעוניינת בהכנה ללידה בה תוכלי לרכוש ידע רב, מקיף ומקצועי, תלמדי אילו שאלות חשוב לשאול לפני קבלת החלטות בזמן הלידה ותקבלי כלים להתמודדות רגשית ופיזית במהלך הלידה, כמו גם הדרכה וליווי אישי עד ביסוס ההנקה, את מוזמנת לפנות אלי.

בהצלחה,

רונה

 

יש לכן בת משפחה או חברה שצריכה ללדת ?


שתפו את הפוסט גם איתה כדי שתוכל להתכונן טוב יותר לקראת הלידה שלה (ניתן לשתף באמצעות הקישורים בתחתית הפוסט)


וכמובן, אתן מוזמנות להרשם בתיבה בתחתית הבלוג על מנת לקבל עדכונים על פוסטים חדשים.

אני מבטיחה שלא אעביר את המייל שלך לשום גורם חיצוני. השימוש היחידי שאעשה במייל יהיה למשלוח פוסטים מהבלוג שלי.


יולדות ממליצות


75 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול