יולדות מספרות

טל, תל אביב

"דולה?
למה אני צריכה דולה? שאלתי את בן זוגי, הרי אני יכולה לעבור את החוויה הזאת לבד."
זאת הייתה התגובה הראשונית שלי להצעתו, אך אחרי הלידה המדהימה שלי אני בהחלט יכולה להבין למה כן דולה! ולא סתם דולה, רונה קוטין המדהימה:)
יום חמישי בחמש לפנות בוקר התחילו צירים, הייתי בבית החולים, מיד מתקשרת לרונה שתגיע מהר. האחות שואלת אם ארצה אפידורל, ואני מהססת, יש גם גז צחוק היא אומרת..לקחתי! תוך פחות משעה אני עם צירים חזקים ופתיחה של 10. מצד אחד של המיטה רונה שמעסה לי את הגב, אוי כמה שזה הקל על הכאבים... והמצד השני גל, בן זוגי שמחזיק לי את המסכה. 
רונה לימדה אותי לקחת נשימות ארוכות ולנוח אחרי כל ציר ואני תלמידה טובה גם כשאני מסטולה🤣
ברקע אני שומעת את רונה מעודדת אותי שאני מתקדמת יפה והציר עוד שניה נגמר כי עם גז צחוק מרגישים הכלללל.
ושומעים הכל.. אז שמעתי את רונה מדרבנת את גל לעודד אותי "תגיד לה שהיא אלופה" ואני מתחת למסכה מזילה דמעת התרגשות משיתוף הפעולה! לא סיימתי להתרגש וציר נוסף כבר הגיע, חייבת להתרכז ולתת את כל כולי, עוד קצת והוא מגיע😍
הלידה הייתה מאוד קצרה והחוויה הייתה כואבת אך מדהימה, מעצימה ומרגשת הודות לתמיכה הענקית שקיבלתי מהדולה שלי ומבן זוגי.
רונה הייתה איתי לאורך כל הדרך. 
מהצירים המוקדמים בשבוע 29 היא הייתה תמיד בקשר, שאלה, התעניינה, נתנה את התשובות הכי טובות והכי מרגיעות, והרגשתי שאני יכולה להתייעץ איתה על הכל גם בנושאים אישיים יותר.
בזכותה הגענו ללידה עם הרבה ביטחון וידע, ידענו מה לשאול את הצוות, כיצד להגיב לסיטואציות מסוימות, הכרנו מושגים חשובים, הגענו כל כך מוכנים עד כדי כך שהצוות היה בטוח שבן זוגי לומד רפואה:))
רונה תמכה גם בבן זוגי בכל התהליך והיה חשוב לה ללמד אותו להיות שם בשבילי, לתמוך בי, להבין אותי, להיות נוכח...ולגמרי הרגשתי את העבודה בשטח!!
היה ביניהם שיתוף עבודה נפלא ומרגש:)
רונה, תודה לך על חוויה בלתי נשכחת!
יש הנחה על לידה שניה?
אוהבים מאוד ומעריכים!
טל גל ומעין:)

תמר, ביצרון

את רונה פגשנו 3 ימים לאחר הלידה, ביום שחזרנו הביתה מבית החולים כאשר יום לפני כן דיברנו בטלפון. משיחת הטלפון, עד לפגישה ולמשך כל הליווי הצמוד לאחר מכן הרגשנו שלא יכולנו לקבל מדריכת הנקה טובה יותר!!

רונה מקצועית, גמישה, אינטליגנטית ורגישה. כבר בשיחת הטלפון הראשונה היא הייתה מוכנה להגיע באופן מיידי. כשקבענו למחרת התאימה את עצמה ללא קושי לזמן הארוחה של הגברת הקטנה, גם כשהדבר דרש שינוי. זה נתן תחושה מאוד טובה והוריד לחץ.

מפגש ההדרכה פנים אל פנים היה אינטנסיבי, ממושך ומותאם לצרכים שלנו, נתן כלים משמעותיים ובעיקר העניק ביטחון בתוך ים הבלבול וחרדות. רונה שידרה הרבה שקט ואמונה גם ברגעים מתסכלים וידעה לתת מקום לקושי אך לצד זאת להנחות, לכוון ולהקנות כלים וידע רלוונטיים.

בשבועות הראשונים לאחר הלידה רונה התקשרה, שלחה הודעות ודאגה ללוות ולהיות נוכחת כשצריך. כאשר עלו קשיים רונה הייתה זמינה לשאלות וחששות. היא כיוונה ודייקה מתוך מקום מברר ובודק ולא ממקום נחרץ, נתנה מקום לניסוי וטעייה שהם חשובים והכרחיים להיכרות עם הייצור הקטן הזה שפתאום מגיע לחיינו.

רונה יקרה, מודים לך מקרב לב על ההדרכה והליווי שהענקת לנו-
הם היו משמעותיים מאוד ומדוייקים עבורנו,
אדם, תמר ומיקה הקטנה :)

נועה, תל אביב

רונה המלאכית הגיעה אלי כשכבר הייתי בדרך להישבר ולוותר על ההנקה, אחרי עודף חלב מוגזם שהפריע לתינוק שלי לינוק וגרם לו להיחנק.

היא חיזקה אותי, הדריכה לחבר אותו נכון, נסכה המון בטחון ורוגע והחזירה לי את האופטימיות והרצון להניק. לאחר מכן ליוותה אותי - ובעצם עדיין מלווה, גם ברגעי משבר, כשהדברים לא הולכים בדיוק לפי המצופה! מחזקת כל הזמן, זמינה כשאני צריכה, וכל הזמן במקצועיות, אכפתיות, סבלנות והומור.

תודה על העצות, הטיפים, הזמינות, המאמרים, ובכלל על מי שאת.
מומלצת מאד מאד 💙

שרה, ראשון לציון

רונה הגיעה אלינו בהתראה קצרה, אחרי שהתינוקת שלנו שהייתה אז בת 18 יום, ירדה במשקל באופן משמעותי ומדאיג וסבלתי מכאבים בהנקה. רונה הדריכה אותנו כיצד לחבר אותה נכון, וכיצד לטפל בכאבים. החל מהפגישה הקטנה התחילה בהדרגה לעלות במשקל והכאבים פסקו. לאורך כל הדרך אנחנו מקבלות מרונה ליווי מקצועי מאוד, תומך ואכפתי במיוחד.

ממליצה בחום לכל מי שצריכה ייעוץ בנושא הנקה לפנות לרונה

נוגה, מושב שפיר

רונה נפלאה! הגיעה אליי באותו היום שהתקשרתי לייעוץ הנקה ומאז אני בקשר איתה לגבי כל שאלה ותהייה שיש לי.

רונה עוזרת לי בסבלנות ובכיף וזה פשוט מהמם ומרגיע בתקופה שהיא קצת לחוצה להרבה נשים.

אז רונה תודה תודה תודה!!! מעריכה מאוד את כל מה שאת עושה :)

נטע, ישובי גדרות

רונה מצאה את הזמן והגיעה אליי בהתראה מאוד קצרה, במהלך הביקור וגם אחריו- סופר מקצועית!! עם סבלנות אינסופית לכל שאלה שלי.

דאגה ואכפתיות אמיתית. גם בלידה השלישית שלי- חידשה לי ותמכה בי כך שהיום אני אמא רגועה עם תינוקת שבעה, גדלה ורגועה... :-)

עדי, מזכרת בתיה

אני אחרי לידה ראשונה ומאז הלידה הפיצית שלי ירדה במשקל ובשתי השקילות האחרונות נשארה באותו המשקל אז קראתי לרונה לעזור לי. 
היא פשוט מקסימה! מקצועית ועם הרבה ידע, סבלנית, מרגישים שאיכפת לה ולא באה פשוט לתת עבודה וללכת, נשארה איתי בפגישה עד שהרגשתי בטוחה, מתכתבת ומפציצה בטיפים ומבקשת שאעדכן בכל שינוי או כל שאלה/ בעיה שעולה.
היום הייתה לנו עוד שקילה ובזכות רונה הפשושה שלי עלתה מעבר לציפיות!!!
תודה רבה לך רונה!!!!!! 

ליעד, רחובות

רונה הגיעה אלי הביתה אחרי שהקטנה לא הסכימה להתחבר בכלל בבית החולים וניזונה רק מתמל.
עברנו יחד תהליך ומילדה שבוכה ולא מסכימה להתחבר היום יש לנו הנקה מלאה, והגברת מחייכת וצוחקת אליי אחרי האוכל.
בעדינות ורגישות רונה הקנתה לנו כלים, תמכה והדריכה. גם כשהעליה במשקל לא היתה מספקת עזרה לנו למצוא את הדרך לערב תוספות מבלי לפגוע בהנקה.
בלעדיה כנראה כבר הייתי מתייאשת מזמן..
המון תודה!

רוני, רחובות

בגיל חודשיים של בני הייתי על סף ייאוש מהנקה, שניה לפני שהרמתי ידיים קראתי לעזרתה של רונה.
רונה הגיעה אליי וצפתה בנו בזמן האכלה למדה והסיקה מסקנות מאוד מהר מה לא עשיתי נכון וישר החלה לתקן את דרכי באדיבות בנעימות ובצורה הכי נוחה שיש לימדה אותי כיצד נכון להניק את הקטן שלי.
התמיכה של רונה המשיכה גם אחרי המפגש אם בהודעות ואם בזמינות לשיחות. תודה לך רונה על התמיכה העזרה והעידוד

יעל

לרונה הגעתי בעקבות המלצה חמה. במפגש הראשוני רונה היתה קשובה, עדינה ואינפורמטיבית. לאחר מכן המשיכה לתמוך טלפונית, ענתה והרגיעה כשפניתי אליה אחרי ביקורים מסעירים בטיפת חלב , כשאמרו לי שהגור שלי לא עולה מספיק במשקל ושהוא רזה מידיי. יותר חשוב מזה- ידעה לשאול את השאלות הנכונות כדי לתת את הטיפ המתאים העצות שלה הוכיחו את עצמן בכל פעם מחדש.
תודה לך רונה מכל הלב

נועה, תל-אביב

הדרכת הנקה - רונה הגיעה אלי בלילה בהתראה מאוד קצרה, עם אנרגיות טובות שהרגיעו אותי והרבה ידע ונסיון שגם לאמא בפעם השלישית מאוד מאוד עזרו. היא המשיכה לתמוך אותי הרבה אחרי המפגש שלנו. כמו שהיא אמרה לי, כל לידה וילד הם עולם חדש, ממליצה בחום להעניק לעצמכן את המתנה הזו

קרן, תל-אביב

רונה ואני חברות ילדות. לאחר שרונה הוסמכה כדולה, היא הציעה ללוות אותי בלידתי הראשונה ולהיות לצידי. האמת, לא כל כך רציתי כי אני מאלה שאוהבות לבד, להראות שאני חזקה ולא צריכה כלום ואף אחד. אבל כשהגעתי לביה"ח והכל התחיל להסתבך לפני הלידה, תוך כדי וגם אחרי, רונה הגיעה. הגיעה ובגדול, עזרה עצומה ומפתיעה בחוויה לא קלה לי ולמשפחה. ואם מישהי מחפשת דולה אז מיותר לומר שרונה היא האחת

מירי, תל-אביב​

אם אחותי היתה צריכה ללדת בקרוב, אני יודעת מה הייתי נותנת לה במתנה - הייתי נותנת לה את רונה. הליווי של רונה במהלך ההריון כולו והלידה עצמה היה מתנה, פשוט כך. בדיעבד, אילו הייתי יודעת לפני הלידה הראשונה מה שאני יודעת עכשיו, אחרי הלידה השנייה, רונה היתה מלווה אותי גם בלידה הראשונה. רונה מקסימה, היא מקצועית ובעלת אינטליגנציה רגשית גבוהה. הליווי של רונה הוא ליווי טוטלי, שמספק גם ידע וגם תמיכה רגשית וגופנית. פשוט זכינו!

רונה עזרה לי לקדם את הלידה, הן מבחינה פיזית ונפשית, והן מבחינת ההתמודדות מול הממסד הרפואי והבירוקרטיה הרפואית. בנוסף, רונה עזרה לי גם עם ההנקה (בהיותה מדריכת הנקה מוסמכת). בעולם מושלם כל יולדת היתה זוכה לליווי שכזה.

תמר, תל-אביב​

שתי לידות רונה היתה איתי.שתי לידות זכיתי לחום, לרכות, למרחב, למקצועיות ולרגישות.שתי לידות היינו זקוקים למישהו מקצועי ורגיש שילווה אותנו, ועל הצורך הכל כך בסיסי הזה רונה ענתה.לפני הלידה.במהלכה.אחריה.היא היתה שם ללמד אותנו לפני, ובעיקר להתכונן רגשית ושכלית לשינוי המטורף הזה.היא היתה שם בהתחלה, מהציר הראשון, ההתלבטות אם לצאת לבית החולים,או להישאר עוד קצת בבית -  היא ידעה  מה לעשות רק לפי הנשימות שלי בטלפון. ובמהלך הלידה: לתת יד, להעביר צירים, לנשום, לתת מידע ברגעים הנכונים, לתמוך בבן הזוג, להכיל,לנשום עוד ועוד. שתי לידות טבעיות ומופלאות בליוויה המסור והדואג.היא היתה שם אחרי: מיד אחרי, כששני ילדי יצאו אל אוויר העולם, מרגע היניקה הראשונה, אותו רגע מטורף ומיוחד שהתינוק מתחבר אל השד. ידעה איך לחבר אותו אליי, כשאני עוד אפופת לידה והורמונים. ועוד הרבה אחרי, בהנקות, בפרקטיקה היום יומית של החיים החדשים, בתמיכה רגשית ברגעים הפחות פשוטים ומוארים.כמה טוב שזכינו לתמיכה הזו, וכמה טוב ששני ילדי זכו לצאת בצורה זו אל אוויר העולם, אל חדר מלא באהבה וברגישות ובשמחה.

לירון, גדרה​

לידה ראשונה זו חוויה. חוויה מפחידה, נעימה, מלחיצה, עוצמתית ובעיקר - ראשונית. מה עושים? איך עושים? מתי וכמה?

גם בחדר הלידה וגם בבית רונה הייתה קשובה לפחדים, לחששות ובעיקר לכאבים. 
ההנקה - פעולה טבעית ככל שתהיה אך בפעם הראשונה אינה פשוטה. רונה הייתה קשובה ותומכת אם בטלפון ואם במפגשים. הגיעה עם ניסיון רב וידע עצום, ליוותה, הדריכה וייעצה לי לאורך כל תקופת ההנקה ועד לגמילה.

גילי, רחובות​

רונה עשתה לי ולבעלי קורס הכנה ללידה + הכנה להנקה בביתנו, הקורס הותאם בדיוק לצרכים שלנו והיה מצויין! יצאנו ממנו הרבה יותר מרוצים ממה שחשבנו שנהייה! גם אחרי זה, רונה המשיכה לשלוח לי עוד טיפים.. אני מרגישה הרבה יותר מוכנה אחרי המפגש איתה ובטוחה שניפגש לייעוץ הנקה נוסף אחרי שאלד.. מומלצת בחום ושווה כל שקל!!

ליאת, יבנה

עוד לפני שילדתי היה לי ברור וידוע שאניק, אך מה שלא ידעתי, זה שלא תמיד זה קורה באופן טבעי.
ילדתי בשבוע 36 והתינוקי המתוקי שלי רוב הזמן ישן, היה עם ערכים נמוכים של סוכר ובבית החולים הבהירו לי שלא אוכל להמשיך רק עם הנקה ואצטרך להאכיל בתמל. פה הרגשתי שניפצו את חלום ההנקה שלי.
עוד מבית החולים יצרתי קשר עם רונה, פגשתי אותה מספר ימים לאחר החזרה הביתה שהתינוקי אכל רק מבקבוק חלב שאוב.
אחרי פגישה אחת עם רונה התינוקי עבר להנקה בשילוב תוספת חלב שאוב ותוך מספר ימים עבר להנקה מלאה!

לא הייתי מצליחה בתהליך ההנקה בלי רונה שהסבירה, תמכה והיתה וזמינה לכל שאלה.
אני חייבת לספר שיום אחרי שנפגשתי עם רונה היא טסה לחופשה משפחתית והתעקשה שארשום לה שאלות ואעדכן אותה בכל ענין ובכל עת.

תהליך ההנקה שלי היה בתחילה מלא בעצב ותסכול ובזכות הליווי של רונה ההנקה נהייתה נקודת אושר בחיי.
ממליצה בחום לעבור את התהליך עם רונה.